PKK’yı korku sardı: Örgüte katılım azaldı, kopuşlar arttı

Türkiye’nin PKK’ya yönelik yurt içi ve sınır ötesindeki nokta operasyonları, elebaşlarının tek tek ele geçirilmesi örgütü panik haline oktu. PKK’nın kadın birliği YJA Star’ın sözde komuta konseyi toplantısında yapılan itiraf değerlendirmeleri ortaya çıktı.

TÜNELLER ÇARE OLMADI

Yeni Şafak’ın haberine göre, 2023 yılının değerlendirmesi yapılıp bu yılki saldırı planları görüşülen alçak toplantıda, PKK’nın Haftanin, Gara, Metina, Avaşin, Zap ve Hakurk’ta tüneller oluşturduğu, ancak istenen sonuçların alınamadığı, örgütün ağır kayıplar verdiği belirtildi. Toplantıda TSK’nın Gara’da düzenleyeceği olası operasyona karşı hazırlıklar yapıldığı ve Türk SİHA’larına karşı daha fazla önlem alınması gerektiği konuşuldu.

ÖRGÜTE KATILIM YOK

TSK’nın düzenlediği operasyonlarla zor bir yıl geçirildiği anlatılan toplantıda teröristler, örgüte katılımın en alt seviyeye düştüğünü ilan etti. PKK’nın artık halkta eskisi kadar karşılığı olmadığı da kaydedildi.

KOPUŞ ARTTI

Örgüt içindeki cezalar nedeniyle kadro teröristlerin PKK ile bağının zayıfladığı, bunun örgütten kopuşa neden olduğu tartışıldı. Eleman bulmak ve mevcut kadroyu korumakta zorlanan PKK’da, Suriye başta olmak üzere tüm bölgelerde örgütten ayrılanların sayısının son dönemde arttığı söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir