Google yeni modellerinde yapay zekayı çok etkili kullanıyor

Google Pixel 8a‘nın yapay zeka özellikleri, sızdırılan resmi tanıtım videosu ile gün yüzüne çıktı. Akıllı telefonun özellikle grup fotoğraflarını iyileştiren ‘En İyi Çekim’ özelliği ile geleceği belirtiliyor. Kullanıcılar birden fazla fotoğraf çektikten sonra en iyi yüz ifadelerini seçebilecek ve istenmeyen ifadeleri silebilecekler. Cihaz, daha önce Ocak ayında Galaxy S24 serisi için duyurulan ve sonrasında Pixel 8 ve 7 serilerine eklenen ‘Araştırma Çemberi’ özelliği ile de dikkat çekiyor. Bu özellik, kullanıcıların ekranda bir nesneyi çevreleyerek hemen arama yapmalarını sağlıyor.

Tanıtım videosuna göre Pixel 8a, gerçek zamanlı olarak sesli aramaları ve daha fazlasını çevirebilen ‘Canlı Çeviri’ özelliğine sahip olacak.

Google yeni modellerinde yapay zekayı çok etkili kullanıyor

Ayrıca, ‘Sesli Sihirli Silgi’ adında bir kamera özelliği ile gelecek ve bu özellik videolardan istenmeyen arka plan seslerini kaldıracak. Sızıntı, cihazın Siyah ve Mavi renk seçenekleri ile sunulacağını da doğruluyor.

Son sızıntılara göre Pixel 8a, önceki modele göre yüzde 18 daha yüksek bir başlangıç fiyatıyla piyasaya sürülecek. Temel model olan 128GB’lık versiyonun fiyatı 708,99 Kanada Doları (yaklaşık 861.72$), daha üst düzey olan 256GB versiyonu ise 792,99 Kanada Doları (yaklaşık 965.30$) olarak belirlendi. Akıllı telefonun, bu yıl 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan yıllık I/O Geliştirici Konferansı’nda tanıtılması bekleniyor. Bu özellikler, kullanıcıların günlük teknoloji deneyimlerini daha da iyileştirecek yenilikler sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir